DAİRE BAŞKANI

                 Hüseyin ARAP
             Hayvan ve Hayvansal Ürünler Sınır Kontrol Daire Başkanı
 

16 Ekim 1971 Nazilli doğumlu olan Sn. Hüseyin ARAP, 1994'te Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. 1994-1997 yıllarında Erzurum Oltu ilçesinde serbest veteriner hekimlik yaptı.
1997 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığına geçtikten sonra 2001-2003 yıllarında Erzurum Pasinler İlçe Tarım Müdürü olarak görev yaptı. 
          2003 yılında Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğüne atandı. 2003-2008 yıllarında Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Hareketleri ve Karantina Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Karantina Şube Müdürlüğü ile Yurtiçi Hayvan Hareketleri Kontrolü Şube Müdürlüğünde görev yaptı.2008 yılında Halk Sağlığı ve Laboratuvarlar Daire Başkanlığına Şube Müdürü olarak görevlendirildi. 2012 yılına kadar Gıda Kontrol Laboratuvarları Şube Müdürü olarak görev yaptı,2012 yılından günümüze kadar Afyonkarahisar İl Müdürlüğü görevinde bulundu.

          Görev yaptığı süre içerisinde, Gıda Güvenliği Bölgesel Eğitim Programının (Regional Trainining Programme) Brüksel/Belçika, "Kırmızı ve Kanatlı Et Denetimleri" Hollanda, İneklerde Recto-vaginal Tohumlama, AB üyelik müzakereleri görüşmeleri Brüksel/Belçika, Çiftlik Hayvanlarının Elektronik Kimliklendirilmesi Eğitimi Almanya, Gıda Güvenliği ve HACCP Sistemleri İtalya, Akredite Veteriner Hekimlik Kursu, TS EN ISO 17025 Standardı ve ISO 17025 eğitimi, laboratuvar ziyaretleri İtalya, Rusya ve Fransa, yurtiçi birçok kongre, konferans, panel ve seminerlerde konuşmacı ve yöneticilik gibi çeşitli eğitim ve etkinliklere katıldı.
Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Sn.Hüseyin ARAP, evli ve 2 çocuk babasıdır.''