14.8.2014 / Gösterim Sayısı : 1640

Tekirdağ Limanı Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğümüz faaliyetine başladı !!!

#Galeri 1

     Ülkemizin Avrupa'dan deniz yolu ile giriş noktası olarak belirlenen Tekirdağ Limanında kurulu Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğümüz, Canlı Hayvan ve Hayvansal Ürün İthalatında yürütülecek olan veteriner kontrollerinde "Yetkili Kurum" statüsünde, 29.11.2013 Tarih ve 28836 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 04.11.2013 tarihli 2013/5558 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında kurularak 02.06.2014 tarihinde faaliyetine başlamıştır.

 

     Müdürlüğümüz yetki alanı içerisinde her tür canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin  (Et ürünleri, süt ürünleri, deri, bağırsak, jelatin, yumurta, balık ve balıkçılık ürünleri, içeriğinde et bulunan ve et harici diğer hayvansal ürünleri yarıdan fazla barındıran tüm kompozit ürünler vb.) ithalat aşamasındaki kontrolleri (belge,kimlik,fiziksel kontrolleri) yer almaktadır.

 

     Müdürlüğümüzün kuruluş aşamasında desteklerini bizden esirgemeyen Gıda ve Kontrol Genel Müdürümüz Sayın Prof.Dr. İrfan EROL'a, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Habip CAN'a, Hayvan ve Hayvansal Ürünler Sınır Kontrol Daire Başkanımız Sayın Bayram SERTKAYA'ya, Veteriner Hekim Cüneyt Cem GÜRKAN'a ve Tekirdağ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz (eski) Sayın Cevdet SOYAK'a teşekkür ederiz…

 

''